Kaip tai veikia?

Bendra

Kas yra „AgroPlatforma“?

„AgroPlatforma“ yra pirmasis skaitmeninis sprendimas žemės ūkio įmonėms, užtikrinantis sąžiningą, inovatyvų ir efektyvų grūdų prekybos metodą.

Kokie yra man, kaip ūkininkui, naudojimosi „AgroPlatforma“ privalumai?

Su „AgroPlatforma“ galite siūlyti parduoti pagamintą produkciją visiems „AgroPlatforma“ užsiregistravusiems grūdų pirkėjams vienu metu. Be to, pasiūlymą pateiksite vos per kelias minutes ir turėsite galimybę nustatyti pageidaujamų sandorių sąlygas. „AgroPlatforma“ tikslas – suteikti ūkininkams galimybę parduoti savo produkciją už geriausią įmanomą kainą ir padaryti tai greitai, saugiai bei efektyviai, toliau susitelkiant į pagrindinę savo veiklą, t. y. gamybą.

Kokie yra man, kaip grūdų pirkėjui, naudojimosi „AgroPlatforma“ privalumai?

„AgroPlaforma“ galima peržiūrėti visus grūdų pardavimo pasiūlymus ir jų specifikacijas vienoje vietoje. Be to, galite pasirinkti ir patvirtinti pageidaujamą pasiūlymą vos keliais paspaudimais. „AgroPlaforma“ tikslas – padaryti, kad grūdų pirkėjai galėtų veikti dar efektyviau, ir tausoti išteklius vykdant grūdų pirkimo procedūras el. aplinkoje iš bet kurios pasaulio vietos, kur veikia internetas.

Registracija

Ką turiu padaryti, kad galėčiau pirkti ar parduoti grūdus „AgroPlatforma“?

Kad galėtumėte atlikti sandorius „AgroPlatforma“, turite užregistruoti naudotojo paskyrą „AgroPlatforma“ svetainėje įvesdami ir patvirtindami būtiną informaciją. Sukūrę naudotojo paskyrą galite susipažinti su „AgroPlatforma“ darbo aplinka ir sąlygomis, tačiau, kad galėtumėte teikti pardavimo skelbimus ar reaguoti į jau pateiktus skelbimus, turite sudaryti paslaugų sutartį su „AgroPlatforma“, įvesdami papildomą informaciją ir sulaukdami „AgroPlatforma“ naudotojui suteikiamo patvirtinimo.

Kas gali užsiregistruoti ir atlikti sandorius „AgroPlatforma“?

„AgroPlatforma“ kaip pirkėjas gali užsiregistruoti ir atlikti sandorius tik tokia įmonė, ūkis ar asmuo, kurie turi Kaimo paramos tarnybos suteiktą numerį ir kuriems priklauso ar kurie turi žemės ploto, iš kurio gauna pajamų. „AgroPlatforma“ kaip pirkėjas gali registruotis ir atlikti sandorius tik įmonės, kurių pagrindinė veikla yra žemės ūkio produkcijos pirkimas, apdorojimas ir (arba) rinkodara ir kurios turi reikalingų išteklių sudaryti ir vykdyti grūdų pirkimo sandorius. Prieš sudarant paslaugų sutartį tiek pirkėjo, tiek pardavėjo prašoma pateikti „AgroPlatforma“ informaciją, kad būtų galima patvirtinti šių reikalavimų atitiktį.

Sauga

Ar saugu atlikti sandorius „AgroPlatforma“?

Sandorių saugos lygis „AgroPlatforma“ prilygsta bankų saugos lygiui. Sandorius „AgroPlatforma“ galima atlikti tik sudarius sutartį su „AgroPlatforma“, tai taip pat apima naudotojo dviejų lygių identifikavimą ir jo reputacijos patvirtinimą.

Kaip saugomi mano privatūs duomenys ir kam jie naudojami?

„AgroPlatforma“ sukurta taip, kad būtų užtikrinamas jūsų bei sandorių duomenų privatumas ir konfidencialumas laikantis aukščiausių saugos standartų ir taikomų asmens duomenų apsaugos teisės aktų. Jūsų ir sandorių duomenys saugomi „AgroPlatforma“ duomenų bazėje Europoje, tik tuose duomenų serveriuose, kurie turi atitinkamus saugos sertifikatus. Jūsų pateikta kontaktinė informacija naudojama prireikus susisiekti su jumis vykdant sandorius, pavyzdžiui, išsiunčiant sandorio patvirtinimo kodą.

Kaip „AgroPlatforma“ identifikuoja, kad prie paskyros prisijungė konkretus asmuo, o ne kas nors kitas?

Kiekvienas registruotas naudotojas, norintis atlikti veiksmus su „AgroPlatforma“, turi sudaryti su ja paslaugų sutartį, kurioje naudotojas jam pasiekiamomis priemonėmis (tik naudotojui pasiekiamu el. paštu ir telefonu) nurodo ir patvirtina savo tapatybę. Šios tapatybės patvirtinimo priemonės bus naudojamos toliau identifikuojant naudotoją ir atliekant sandorius. Be to, „AgroPlatforma“ patvirtina naudotojo teises atstovauti įmonei, užregistruotas Lietuvos Respublikos įmonių registre. Paslaugų sutartimi nustatoma naudotojo atsakomybė ir įsipareigojimas laikyti savo identifikavimo informaciją tik jam žinomoje vietoje. Paslaugų sutartis pasirašoma elektroniniu parašu arba svetainėje, kur naudotojas patvirtina savo tapatybę ir prisiima atsakomybę dėl sąlygų laikymosi naudojantis „AgroPlatforma“.

Sandoriai ir kainos

Kiek kainuoja naudotis „AgroPlatforma“?

Naudojimosi „AgroPlatforma“ mokestis yra nustatytas čia pateiktame „AgroPlatforma“ kainoraštyje. „AgroPlatforma“ siūlo pirkti ir parduoti 2018 m. derliaus grūdus už specialų pasisveikinimo mokestį – 0,00 EUR už toną.

Su kuo turėčiau sudaryti grūdų pirkimo ir pardavimo sutartis per „AgroPlatforma“?

Sutartis, kaip ir nurodyta pirmiau, sudaroma tarp dviejų sandorio šalių – žemės ūkio produkcijos pardavėjo ir jos pirkėjo. Vienintelis skirtumas yra tas, kad sandorio šalis randama ir pasirenkama naudojantis „AgroPlatforma“ privalumais, o sutartis sudaroma ir pasirašoma naudojantis „AgroPlatforma“ aplinkoje pateikiamais įrankiais. „AgroPlatforma“ tikslas ir siekis – padėti naudotojui rasti tinkamą sandorio šalį, su kuria abiejų pusių sutarimu galėtų sudaryti sutartį su dėl jos atsirandančiomis teisėmis ir įsipareigojimais.

Ar kita sandorio šalis matoma iš karto?

Ne, kadangi rūpinamės naudotojų privatumu, sandorio šalies duomenys atskleidžiami tik tada, kai parodomas susidomėjimas skelbimu ir patvirtinamas noras pirkti ar parduoti prekę.

Ar galima „AgroPlatforma“ sudaryti būsimus grūdų sandorius?

Taip, „AgroPlatforma“ suteikia galimybę pradėti prekybą būsimu grūdų derliumi, be to, galima rankiniu būdu arba automatiškai užfiksuoti būsimą grūdų kainą. „AgroPlatforma“ taip pat siūlo MATIFF vertybinių popierių rinkos kainų indeksus realiuoju laiku, kad būsimi sandoriai būtų kuo patogesni.

Ką parodo vertybinių popierių duomenys ir kaip juos suprasti?

Vertybinių popierių rinkos duomenys pasiekiami realiuoju laiku ir yra rodomi vertybinių popierių biržos darbo valandomis, bet naudotojai gali užfiksuoti kainą darbo dienomis nuo 12:00 iki 17:00 val. Lietuvos laiku.

Kas yra indeksai skelbimuose ir kaip jais naudotis?

Paskutinis vertybinių popierių biržos kainos indeksas yra biržos nurodytas mėnesinis indeksas kaip finansinė priemonė išskaidyti sandorių metus dalimis. Paskutinė kaina yra kintamasis, parodantis biržos nurodytą prekės vertę per pastarąjį sandorį.

Ar galiu atšaukti skelbimą?

Skelbimą galite anuliuoti (ir į jį įterpti atnaujintų specifikacijų) tik tuo atveju, jei nėra prie jo prisiregistravusių potencialių klientų. Taip pat šalys turi galimybę atmesti potencialių sandorio šalių pasiūlymą, jei jos veikia netinkamai.

Kainoraštis

Registracija Nemokama
Metinis paskyros tvarkymo mokestis Nemokama
2018 m. grūdų pardavimo komisiniai 0,00 EUR už toną
2019 m. grūdų pardavimo komisiniai Nuo 0,25 EUR iki 0,50 EUR už toną
Vertybinių popierių biržos kaina realiuoju laiku Nemokama
faq.pricing-table.row6.title faq.pricing-table.row6.value
Sandorio draudimas Pagal užsakymą